Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2017/2018

ROK SZKOLNY 2017/2018

Spotkanie podsumowujące realizację Projektu ,,Od przedszkolaka do seniora- patriotyzm jutra, dzisiaj, wczoraj"

15 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie podsumowujące Projekt,, Od przedszkolaka do seniora- patriotyzm jutra, dzisiaj, wczoraj". Spotkali się: koordynator projektu pani Katarzyna Berlińska, członkowie Stowarzyszenia ,, Siedliska - kraina skamieniałych drzew" - państwo Mariusz Lewko i Joanna Łuszczyńska- Lewko, państwo Kamińscy, Marek Kellner sekretarz Urzedu Gminy, oraz dyrektor przedszkola pani Mirosława Magdziak i 6-latki wraz z wychowawczyniami. Sprawozdanie z przebiegu realizacji projektu przedstawiły panie: Joanna Łuszczyńska-Lewko i Katarzyna Berlińska. Ponadto odbyło się roztrzygnięcie konkursu plastycznego, organizowanego w ramach projektu pt. ,,Co najbrdziej podobało mi się w Siedliskach ". Laureatami konkursu zostali: I miejsca- Gabryś Chojna z grupy 6,,A" i Filip Głodkowski z grupy 6,,B''  II miejsca- Martyna Sawa z grupy 6,,A'' i Dawid Frąc z grupy 6,,B'',III miejsca- Barbara Machlarz z grupy 6,,A'' i Mateusz Sobczuk z grupy 6 ,,B''. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Turczanik i Eryk Chojna. Wszystkie dzieci za udział w konkursie dostały dyplomy i kolorowanki. Dziękujemy za udział w projekcie

Foto,foto....Spotkanie z pszczelarzem

5 grudnia 2017r. dzieci sześcioletnie z naszego przedszkola w ramach projektu ,,Od przedszkolaka do seniora- patriotyzm jutra, dzisiaj, wczoraj" spotkały się z pszczelarzem panem Stanisławem Głąbem. Pan pszczelarz w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o zwyczajach pszczół o kazdej porze roku, oraz o tym jakie korzyści z hodowli pszczół ma człowiek.

          

 

Wycieczka przedszkolaków do Siedlisk

14 listopada 2017r. już po raz trzeci 6-latki z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Siedlisk. Tym razem było to spotkanie podsumowujace Projekt,,Od przedszkolaka do seniora - patriotyzm, dzisiaj, jutro, wczoraj". Dzieci brały udział w grze dydaktycznej ,, Baw się i zwiedzaj Siedliska"podczas,  której spotkały się z osobami przebranymi za legendarne postacie Siedlisk ( włścicielem dóbr Siedliska - Pawłem Sapiechą , św. Mikołajem , tatarskim wojownikiem, pastuszkiem), oraz panem leśnikiem i gospodynią. Przedszkolaki zdobyły nowe doświadczenia: strzelały z kuszy , pisały gęsim piórem. Spotkanie zostało uwieńczone słodkim poczęstunkiem i wsólną sesją zdjęciową.

Foto,foto...Przedszkolaki w Siedliskach

Przedszkolaki w Siedliskach

26 września 2017r. 6-latki z naszego przedszkola były na kolejnej wycieczce w ramach projektu: ,,Od przedszkolaka do seniora- patriotyzm jutra, dzisiaj, wczoraj" . Tym razem po najciekawszych miejscach Siedlisk oprowadził nas Pan Mariusz Lewko przewodnik i nauczyciel ZS Szkół w Lubyczy Królewskiej. Dzieci zwiedziły Kapliczkę na wodzie, Tatarskie Wzgórze i Cerkiew Św, Mikołaja. Wysłuchały również ciekawych legend związanych z tymi miejscami. Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty z mieszkającym tam malarzem artystą Panem Mirosławem Golasińskim. Dzieci miały okazję wykazać swoje zdolności plastyczne malując owoce techniką pasteli pod kierunkiem malarza, Prace wyszły piękne i oryginalne. Spotkanie z malarzem wywarło na wszystkich niezapomniane wrażenia, które na długo zachowamy w pamięci, Kapryśna pogoda też nam dopisała, więc wyjazd uważamy za bardzo udany.

Foto,foto...Wycieczka do Siedlisk

Wycieczka do Siedlisk

7 września 2017r. dzieci sześcioletnie pojechały w ramach projektu ,,Od przedszkola do seniora- patriotyzm jutra, dzisiaj, wczoraj" na wycieczkę do Siedlisk .Tam zwiedziły muzeum skamieniałych drzew, obejrzały ekspozycję dawnych sprzętów gospodarstwa domowego i izbę koła łowieckiego. Potem dzieci spotkały się z przedstawicielem,, wymierających zawodów"- kowalem panem Waldemarem Kolasą. Obejrzały kuźnię i poznały sprzęt, którym posługuje się kowal w codziennej pracy. Pan kowal opowiedział o swojej pracy, pokazał jak wykuwa podkowę, listek i gwóźdź. Podkowę przywieźliśmy na pamiątkę do przedszkola żeby przynosiła nam  szczęście.

Foto,foto... 

PRZEDSZKOLAKI PRZEDSZKOLAKOM - przewodnik po miejscach stworzonych dla dzieci

Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej przystąpiło do projektu

„PRZEDSZKOLAKI PRZEDSZKOLAKOM- przewodnik po miejscach stworzonych dla dzieci” od 6 października 2017r i zakończy swoją realizację 30 maja 2018r.

Projekt ma na celu rozbudzić w dzieciach potrzebę spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.

Dzięki ogólnopolskiemu zasięgowi, współpracy z przedszkolami z całego kraju, dzieci i ich rodzice dowiedzą się, gdzie mogą pojechać, by spędzić miło czas. Każde przedszkole w danym województwie promuje i poleca swoje ulubione miejsca.

Nasze przedszkole stworzyło zatem przewodnik, w którym umieszczone są informacje i zdjęcia najpiękniejszych miejsc (miejscowości) w województwie lubelskim. Oczywiście możemy pochwalić się również obecnością naszych dzieci w tych miejscach. W naszym przewodniku znalazły się następujące miejscowości, które polecamy wszystkim innym przedszkolom w całej Polsce. Są to:

Siedliska, Guciów, Zwierzyniec oraz Chełm (chełmskie podziemia).

Wielką niespodzianką było dla nas otrzymanie pierwszego przewodnika ze Świnoujścia.


 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny