Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2020/2021

Sześciolatki z grupy "A" pożegnały przedszkole na wesoło, bawiąc się z paniami, rodzicami i animatorem zabaw.

FOTO, FOTO...

FILM

FILM

 

 

 

 dniu 25 czerwca 2021 r. w naszym przedszkolu odbyła się  uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecna była pani dyrektor przedszkola Mirosława Magdziak. Sześciolatki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce. Otrzymały dyplomy i upominki. Piękne zakończenie! Wzruszenie rodziców i łzy mówią same za siebie.

Na koniec wystąpiła pani dyrektor, która dziękowała przedszkolakom za te chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

FOTO, FOTO  6-latki"A"

PRZEDSTAWIENIE 6"A"

FOTO, FOTO  6-latki "B"

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA i PRZEDSTAWIENIE 6"B"

FILM POLONEZ 6"B"

 

 

 

Przyszedł ten czas, że nasza kochana pani dyrektor, Mirosława Magdziak, odchodzi na zasłużoną emeryturę. Wraz z nią z przedszkola odchodzą pani Zosia i pan Janek.  

Naszym kochanym emerytom życzymy wszystkiego najlepszego, samych wspaniałych chwil, uśmiechu na co dzień, spełnienia wszystkich marzeń, spokoju ducha i mnóstwa okazji do odkrywania świata i podróżowania. Wszystkiego, co najlepsze z okazji emerytury!

BĘDZIEMY MIŁO WAS WSPOMINAĆ I TĘSKNIĆ!!!

FOTO, FOTO...

 

 

25 czerwca pięciolatki z grupy "A" pożegnały sześciolatki "A".

FOTO, FOTO...

 

 

Wspaniały rok i wspaniałe dzieci, aż łezka się kręci, że musimy się rozstać. Jednakże odpoczynek jest potrzebny zarówno dorosłym jak i dzieciom. Do zobaczenia po wakacjach.

foto, foto...

 

 

 

W czwartek, 24 czerwca, pięciolatki "B" żegnały pięknym przedstawieniem wakacyjnym kolegów i koleżaki z grupy sześciolatków "B"

FOTO, FOTO...

5-latki "B" żegnają 6-latki "B" FILM

 

 

 

W czwartek, 25 czerwca, pięciolatki "B" żegnały pięknym przedstawieniem koleżanki i kolegów z grupy sześciolatków "B".

FOTO, FOTO...

 

 

 czwartek, 25 czerwca, pięciolatki "A" na zakończenie roku wybrały się do restauracji na pyszną pizzę i frytki.

foto, foto...

 

 

 

Sześciolatki "A" w czwartek ,24 czerwca, odwiedziły szkołę. Dzieci zostały oprowadzone przez pania dyrektor Agnieszkę Piłat po pomieszczeniach szkolnych. 


 

FOTO, FOTO...

 

 

W środę sześciolatki A uroczyście podsumowały Miedzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała". W spotkaniu uczestniczyli Rodzice, Dyrektor Przedszkola, Burmistrz Lubyczy Królewskiej i Przewodniczący Rady Miasta.

foto,foto...

 

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizacji ogólnopolskiego projekut edukacyjnego "SERDECZNA KARTECZKA"

PREZENTACJA

 

 

WYJAZD INTEGRACYJNY

22 CZERWCA 2021. sześciolatki "B" wraz z nauczycielami i rodzicami  odwiedzili Muzeum Skamieniałych Drzew oraz galerię sztuki w Siedliskach.  Sadzili  pamiątkowe cypryśniki. Następnie odbyli krótką pieszą wycieczkę po Siedliskach. Z animatorem zabaw dzieci wesoło spędzały czas. Później przyszła pora na kiełbaski pieczone na grillu. Było smacznie, kolorowo i wesoło. 

FOTO, FOTO...

 

 

 

6-latki "A" stworzyły przepiękne prace przedstawiające najpiękniejsze polskie kwiaty - maki.

Pierwszym etapem ich powstania było aktywne słuchanie muzyki Jerusalema. Potem wycinanie, klejenie i rysowanie. A! I jeszcze dłuuuuugie mycie rąk .

Ale warto było!

FOTO, FOTO...

FILM...

 

 

 

Dzieci w naszym przedszkolu  mogły dzisiaj uwolnić swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję! Podczas zajęć  Sensoplastyki tworzyły kolorowe masy, przy użyciu artykułów spożywczych o różnych strukturach i konsystencjach.  Produkty były w pełni bezpieczne– te które różnie pachną, kolorowo wyglądają, są miękkie, szorstkie, suche, mokre i skupiają ich uwagę. Dzieci mogły mieszać, ugniatać, lepić, tworzyć dowolne kształty. A przy tym wszystkim fantastycznie się bawić. Twórcza zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i uśmiechu, co możemy zaobserwować w fotogalerii z warsztatów. Edukacja plastyczna wzbogacona o elementy Sensoplastyki korzystanie wpływa na optymalny rozwój całego organizmu dziecka i stymulację wszystkich jego zmysłów (węch, wzrok, dotyk, słuch, smak).

FOTO, FOTO...

 

 

KODOWANIE NA DYWANIE

5-latki "A" na zajęciach bawiły się w kodowanie, które rozwija logiczne myślenie,  rozbudza kreatywność i wyobraźnię.

FOTO, FOTO...

 

 

11 czerwca 2021 r. odwiedzili nas funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Hrebennem wraz z owczarkami belgijskimi.  Dzieci dowiedziały się o zadaniach i roli strażników granicznych.  Atrakcją spotkania był pokaz umiejętności psa służbowego. Przewodnik psa służbowego pokazał zasady bezpiecznego zachowania się w przypadku kontaktu z nieznanym lub agresywnym psem. Dzieci z dużą uwagą, radością i zainteresowaniem przyglądały się pokazowi.

FOTO, FOTO...

 

 

Dziś na słodko, ale zdrowo. W zamian za serdeczną karteczkę wykonaną dla pszczelarzy otrzymaliśmy słoik pysznego miodu . Osłodzilismy dzisiejszy dzień wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola. Dziękujemy

FOTO, FOTO...

 

 

 

 1 czerwca

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji. Dzieci bawiły się na świeżym powietrzu mając w tle swoje autoportrety, uczestniczyły w zabawach z animatorem zabaw ruchowych, pałaszowały lody i miło spędzały czas.

Wszystkiego najlepszego naszym milusińskim składają wszyscy pracownicy przedszkola.

FOTO - plac zabaw

FOTO - przed przedszkolem

FOTO - z animatorem

FOTO - w salach

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO ZAKŁADKI "FILMY"


 



 

Dzień Bociana Białego – 31 maja

31 maja w Polsce i na świecie od 2003 r. obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura. Z tej okazji sześciolatki "B" wybrały się na wycieczkę i obserwowały z daleka bocianie gniazdo i jego mieszkańców. To doskonała okazja by zwrócić uwagę na to jak szczególne miejsce w polskiej kulturze i tradycji zajmują bociany.

FOTO, FOTO...


 


 

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 26.05.2021r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

 Występy swoich pociech rodzice będą mogli obejrzeć na nagraniach dostępnych na stronie internetowej przedszkola (zakładka FILMY). Mamy nadzieję, że za rok w ten szczególny dzień do przedszkola przybędą wszyscy rodzice  by wspólnie świętować z dziećmi ten dzień. Wszystkie dzieci wykonały też piękne upominki, które wręczą rodzicom w domu.

Pani dyrektor i pracownicy przedszkola dołączają się do życzeń i wszystkim rodzicom życzą radosnych i kolorowych chwil, sukcesów małych i dużych każdego dnia oraz spełnienia najskrytszych marzeń. 

3-LATKI

4-LATKI

5-LATKI "A"

5-LATKI "B"

6-LATKI "A"

6-LATKI "B"



 


 

Majowe zadanie wykonane. Sześciolatki z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej serdeczną karteczkę wręczyły pracownikom biblioteki.

FOTO, FOTO...


 


 

Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej melduje wykonanie zadania nr 30 - Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty. Wykonanie wianka z polnych kwiatów w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała"

FOTO, FOTO...


 


 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Wyzwania Teodora"

PREZENTACJA


 


 

21 maja 2021r. w naszym przedszkolu dzieci z grupy sześciolatków A i B w ramach DNIA RÓŻNORODNOŚCI

NARODOWEJ połączyły się zdalnie z dziećmi ze szkoły w Anglii.

Ubrane w kolory flagi angielskiej dzieliły się piosenkami śpiewanymi po polsku i angielsku z dziećmi po drugiej stronie ekranu.

Dzieci ze szkoły angielskiej prezentowały stroje w kolorze flagi polskiej oraz śpiewały w swoim ojczystym języku.

Sześciolatki spisały się na medal.

Poprzez takie działania dzieci uczą się akceptacji, ale też szacunku i podziwu dla odmiennych kultur, które uzupełniają się

i wzbogacają, nawzajem przenikając się, ale zarazem zachowując odrębność. 


 

FOTO, FOTO...

FILM


 


 

W piątek pięciolatki "A" spędziły czas wolny na stadionie.

FOTO, FOTO...


 


 

16 maja obchodzimy Święto Straży Granicznej.

Z tej okazji delegacja z naszego przedszkola złożyła funkcjonariuszom Placówki w Lubyczy Królewskiej życzenia. Sześciolatki "B" oprócz życzeń przekazały własnoręcznie wykonany obrazek.

FOTO, FOTO...

18 maja 2021r.  sześciolatki "A" przekazały swoją laurkę z życzeniami z okazji Święta Straży Granicznej funkcjonariuszom z Przejścia Granicznego w Hrebennem.

FOTO, FOTO...


 


 

LAURKA DLA MIASTA

Dzieci sześcioletnie  w ramach  Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" namalowały na  parkowej scenie  laurkę dla miasta.

FOTO, FOTO...


 

Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas.

FOTO, FOTO...


 


 

Drodzy Rodzice !!! POMOC DLA POGORZELCÓW

W kwietniu rodzina z Lubyczy w pożarze straciła cały dorobek życia. W pomoc pogorzelcom zaangażowało się mnóstwo osób i instytucji. Nasze przedszkole również zorganizowało zbiórkę pieniędzy, które zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia "Aktywna gmina". Zasililiśmy konto Filipa i Jego Rodziny kwotą 1371 zł. Mamy nadzieję, że rodzina niebawem wróci do swojego domu.


 


 

W kwietniu obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Sześciolatki wykonały serdeczne karteczki dla pracowników ochrony środowiska.

FOTO, FOTO...


 


 

DZIEŃ FLAGI

 

 Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

 

Święto Konstytucji 3 maja

 

 


 

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Dzieci uczą się postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej.

FOTO, FOTO...


22 kwietnia przypada DZIEŃ ZIEMI.

Z tej okazji pięciolatki "A"  zaopatrzone w rękawice i worki sprzątały teren w pobliżu przedszkola.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”,
wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.
Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia
zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

FOTO, FOTO...


 


 

26 kwietnia 2021r.  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

FOTO, FOTO...3-latki, 5-latki A i B

FOTO, FOTO... 4-latki, 6-latki A i B


 


 

 Pięciolatki "A" podczas nauczania zdalnego pilnie pracowały. Wykonały piękne prace plastyczne oraz podnosiły swoją sprawność ruchową podczas zabaw przy muzyce.

Dziękujemy rodzicom za przesłanie zdjęć.

FOTO, FOTO...


 


 

Z okazji Dnia Teatru sześciolatki wykonały serdeczne karteczki dla aktorów zaprzyjaźnionych z nami teatrów.

FOTO, FOTO...


 


 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "MAŁY BADACZ I ODKRYWCA" W GRUPIE 5"A"

PREZENTACJA


 

REKRUTACJA

Informujemy, że lista dzieci przyjętych do przedszkola znajduje się w przedszkolu.

Prawo oświatowe, art. 158 ust. 4, zabrania nam umieszczenia tejże listy na stronie internetowej przedszkola.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 12 lutego 2021 r. podczas balu karnawałowo-walentynkowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.Następny bal już za rok!!!

3-LATKI


 

4-LATKI

5-LATKI A    5-LATKI A

5-LATKI B

6-LATKI A    6-latki A

6-LATKI B


 


 

REALIZACJA INNOWACJI "MAŁY BADACZ I ODKRYWCA"

Co się stanie, gdy do mleka dodamy octu?

 Dzieci przeprowadzając doświadczenie dowiedziały się, że mlako skwaśnieje, zgęstnieje i się zetnie. Powstanie kazeina - mieszanina tłuszczów, minerałów i białka, czyli twaróg. Dzieci dodatkowo zabarwiały twaróg na różne kolory.

FOTO, FOTO...


 


 


 

Zajęcia badawcze z wodą

Dziś czterolatki poznawały właściwości wody.

 Dzieci poznawały właściwości i stany skupienia wody, poprzez obserwacje i proste doświadczenia wyciągały wnioski. 

FOTO, FOTO...


 


 


 


 

Tym razem realizując innowację "Mały badacz i odkrywca" barwiliśmy liście kapusty.

Do szklanek z wodą dzieci dolały barwniki, a nstępnie włożyły liście kapusty. Po kilku godzinach obserwowaliśmy lekko zabarwione liście. Lepszy efekty mogłyśmy podziwiać już na drugi dzień. To doświadczenie świetnie pokazało jak roślina "pije" wodę.

FOTO, FOTO...


UWAGA RODZICE!

PRZYPOMINAMY O REKRUTACJI

Wszystke potrzebne informacje o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

znajdą Państwo poniżej, w regulaminie rekrutacji:


 

REGULAMIN REKRUTACJI


 

KARTA ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA


DOKARMIAMY PTAKI

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki.

Dzieci z grupy 6-latków "B" zadbały o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. W przedszkolnym ogrodzie powiesiły nowe karmniki, które uzupełniły ptasimi smakołykami, nie zabrakło również słoninki dla sikorek.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

FOTO, FOTO...


 


 

Mrożone bańki mydlane

Gdy temperatura spada poniżej minus 15 stopni nadarzają się wyśmienite warunki do przeprowadzenia kilku ciekawych eksperymentów, wymagających ekstremalnie niskiej temperatury. 

6-latki przekonały się o tym, robiąc bańki mydlane na mrozie. Na zdjęciach może nie widać tego efektu, ale w rzeczywistości było widowiskowo.

FOTO, FOTO...

FILM...


 


 

 Zajęcia badawcze z wodą w grupie pięciolatków "A".

Dzieci podczas tych zajęć poznały stany skupienia wody oraz obserwowały co w wodzie się rozpuszcza, a co nie.

Taka forma zajęć bardzo spodobała się dzieciom,  zajęcia te bardzo pobudziły ich ciekawość poznawczą i zachęciły do samodzielnych obserwacji i wyciagania wniosków z doświadczeń.

FOTO, FOTO...


 


 


 

EKSPERYMENT
ELEKTROSTATYKA - CZYLI PRZYCIĄGANIE BEZ MAGNESU

 Tym razem zajęliśmy się zagadnieniem elektrostatyki. Elektryzowaliśmy balony, obserwowaliśmy zjawisko przyciągania i odpychania  się przedmiotów. Było bardzo ciekawie!

FOTO, FOTO...


 


 


 

Na sanki

Dzisiaj śniegu nasypało.
Gdy wyjrzałem zza firanki
Wszędzie wkoło było biało.
Świetnie! Można iść na sanki!

I choć śniegiem oblepieni
Z każdej strony jak bałwanki,
Chociaż mokrzy i zmęczeni,
Znowu chcemy iść na sanki! (Paweł Gołuch)

FILM


 

Chociaż śniegiem prószy w oczy
ciepłe kapcie...to nie dla nas!
My biegniemy kule toczyć-
ulepimy z nich bałwana!

FOTO, FOTO...


 


 

REALIZACJA INNOWACJI "MAŁY BADACZ I ODKRYWCA"

Czy wszystkie płyny dobrze się ze sobą mieszają? Weźmy jako przykład olej i wodę. Można je ze sobą mieszać i wstrząsać, ale czy uda nam się je ze sobą połączyć? A co się stanie, gdy do takiej mieszanki dodamy tabletkę musującą? Pięciolatki dowiedziały się tego, wykonując eksperyment.

FOTO, FOTO...


 


 

Tym razem na dworze szalały 6-latki "B". Zabawa na śniegu to super sprawa. Ile było radości, chyba widać na zdjęciach.

FOTO, FOTO...


 


 

REALIZACJA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "MAŁY BADACZ I ODKRYWCA" W GRUPIE 5 "A"

"CIECZ NIENEWTONOWSKA"

Mąka ziemniaczana w połączeniu z wodą tworzą masę o zaskakujących właściwościach – z jednej strony ciecz jest lejąca, z drugiej strony – zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda – można ją skruszyć w palcach!

Jest ciekawa – sensorycznie i poznawczo. I takie oto ciekawe doświadczenie robiły pięciolatki. Sensorycznie – naprawdę szkoda było kończyć zabawę. Poznawczo – był efekt WOW (kruszy się, a nagle przemienia w mokrą kałużę – istna magia), jest płynna (trochę jak ciasto na naleśniki), a gdy w nią mocno pukamy – nie chlapnie! 

Dzieciom bardzo się podobało, zachęcamy do eksperymentowania w domu.

FOTO, FOTO...


 


 

Nasza placówka wznowiła współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Tyszowcach. Z okazji Dnia Babci i Dziadka Pani dyrektor przekazała życzenia mieszkańcom DPS, zostały również przesłane filmiki z życzeniami od dzieci.

FILM


 


 

Ale fajnie, śniegu znów napadało, czas na sanki.

5-latki "A" miło spędziły czas na dworze, zjeżdżając z górki na pazurki i lepiąc bałwana.

FOTO, FOTO...


 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


 

Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii babcie i dziadkowie nie wybiorą się na okolicznościowe imprezy w przedszkolach. Również w naszym przedszkolu w ten dzień panowała cisza, dziadkowie nie przyszli zobaczyć swoich pociech.

Pandemia koronawirusa zmieniła świat, zmusiła do wprowadzenia dystansu, ograniczenia kontaktów, także z bliskimi osobami, o których zdrowie drżymy najbardziej. 

Ale bez życzeń się nie obędzie. 

Dzieci będą składać życzenia swoim babciom i dziadkom w formie nagrań internetowych. Każda grupa wyrecytuje wierszyki, zaśpiewa piosenki, które następnie pojawią się na naszej stronie w zakładce FILMY. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występów naszych przedszkolaków.

Pracownicy przedszkola również dołączają się do życzeń.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, bo zawsze  jest najważniejsze, uśmiechu, bo pogoda ducha pomaga zmierzyć się z przeciwnościami i w końcu nadziei, że wkrótce wrócimy do normalności.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

6-latki "A"

6-latki"B"

5-latki "A" 

5-latki "B"

4-latki


 


 


 

22.01.2021r. - sześciolatki z grupy "A" zorganizowały

   wielkie lepienie bałwanów. Ile było radości? Ile białego

          szaleństwa? Ten tylko wie, kto tam był i w zabawie

uczestniczył.

FOTO, FOTO...


 


 

DROGIE DZIECI, DRODZY RODZICE, DZIADKOWIE I PRZYJACIELE NASZEGO PRZEDSZKOLA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
Nadchodzi Nowy Rok.
Życzymy wszystkim pogodnych świąt zimowych,
nabrania dystansu do tego co wokół,
odpoczynku, zwolnienia oddechu, marzeń zmieniających się w rzeczywistość,
chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia
upłyną Wam  spokojnie i radośnie,
Nowy Rok niech przyniesie ze sobą szczęście i pomyślność.

Tego życzą

dyrektor i pracownicy przedszkola


 


 


 

UWAGA RODZICE!

Wszystke potrzebne informacje o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

znajdą Państwo poniżej, w regulaminie rekrutacji:

 

REGULAMIN REKRUTACJI

 

KARTA ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA:


 


 

W piątek w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Pięciolatki i sześciolatki przygotowały "Jasełka", występy zostały nagrane i niebawem ukażą się na naszej stronie.  Występy wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sal. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Słychać było piękne kolędy i pastorałki.  Po przedstawieniu dyrektor placówki Mirosława Magdziak złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz połamała się opłatkiem z pracownikami i dziećmi. 

FOTO, FOTO...

Również czterolatki i trzylatki  pięknie zaśpiewały kolędy i recytowały świąteczny wierszyk.

FOTO, FOTO...

 Zapraszamy również do zakładki "FILMY"


 


 

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy się jednoczą i sobie pomagają.

Grupa "Trzylatki" z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej przystąpiły do akcji RAZEM NA ŚWIĘTA. Uzbierały "Górę Grosza", przynosiły środki potrzebne dla hospicjum, domu dziecka oraz karmę dla schroniska. Zdobyły odznakę POMOCNA DŁOŃ.

Brawo Maluchy!

FOTO, FOTO...


 


 

W imieniu pracowników oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej składamy Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które za pośrednictwem Stowarzyszenia ,,CZAJNIA” przekazały 1% podatku na rzecz naszej placówki.

Za zebranie pieniądze kupimy zabawki dla naszych milusińskich.

Raz jeszcze Dziękując Wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

FILM - https://youtu.be/y1v0Bflnbpo


 


 

Informujemy, że od 4 do 16 stycznia 2021r. w okresie ferii zimowych ze względu na pandemię narodową i obostrzenia do przedszkola mogą przychodzić tylko dzieci rodziców pracujących. Związane jest to z dużymi ograniczeniami w przemieszczaniu się i dezynfekcją pomieszczeń przedszkolnych.

Grupy będą łączone również w dniach: 21,22,23 oraz 28,29,30 grudnia 2020r.

W dniach 24 i 31 grudnia przedszkole nie pracuje.


 


 


 

Zapraszamy do obejrzenia pięknych dekoracji świątecznych i prac dzieci.

Foto, foto...


 


 

Jak co roku o tej porze w ramach podziękowań za dotychczasową współpracę, okazaną dobroć, pomoc finansową oraz materialną dla naszego przedszkola wręczamy drobne upominki świąteczne zaprzyjaźnionym placówkom. 

Sześciolatki "B" i pięciolatki "B" odwiedziły następujące instytucje: Bank Spółdzielczy, Szkołę Podstawową, Komendę Policji, Placówkę Straży Granicznej , Sklep "ABC', Kwiaciarnię, Restaurację "Xavier". Dzieci wręczyły piękną świąteczną choineczkę i życzyły Wesołych Świąt.

FOTO, FOTO...


 


 

Podsumowanie  akcji charytatywnej

prowadzonej w Przedszkolu Samorządowym w Lubyczy Królewskiej

w roku szkolnym 2020/2021

 

organizator akcji: TRUST Filip Żołądek

Akcja rozpoczęła się 23 listopada i trwała do 12 grudnia 2020r. Celem akcji było niesienie pomocy potrzebującym. Zbieraliśmy potrzebne rzeczy dla:

-  Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Łabuniach,

- Hospicjum Santa Galla w Łabuniach,

- Schroniska dla zwierząt w Zamościu.

W ramach charytatywnej pomocy zbieraliśmy rzeczy, o które prosili przedstawiciele poszczególnych placówek. Ku uciesze wszystkich i wspólnemu zaangażowaniu  nazbierało się tego naprawdę sporo. Rzeczy, które  udało nam się zgromadzić zostały odebrane przez organizatora akcji p. Filipa Żołądka i przekazane bezpośrednio docelowym placówkom.

Do Placówki Opiekuńczo –Wychowawczej w Łabuniach przekazaliśmy:

-około 60 kg odzieży,- około 20 kg zabawek (głównie pluszaków), -7 opakowań chusteczek nawilżanych, -żel pod prysznic- 1l., mydło w kostce- 4 sztuki,   84 sztuki pampersów, - 5 sztuk podkładów,- 1 opakowanie wkładek laktacyjnych, -11 sztuk gier i układanek, -książeczki dla dzieci-53 sztuki, plastelina-2 opakowania, -klej w sztyfcie- 4 szt., blok techniczny- 4 szt  -zeszyty- 5 szt.,- farby plakatowe- 1 opakowanie. Dodatkowo przekazano  3 opakowania ciastek, 2 batony oraz 2 opakowania czekoladek „Kinder”.

Do Hospicjum Santa Galla w Łabuniach :

- pielęgnacyjny płyn ochronny-5l.,-mydło w płynie-5l., -płyny do dezynfekcji- 5l.,    - płyn uniwersalny- 2l., - krem do rąk- 1 szt., -mydło w kostce- 16 szt.,                   - chusteczki nawilżane- 10 opakowań, -wkładki higieniczne- 1 op., -chusteczki dwuwarstwowe- 1 op. (150 szt.), -ręczniki papierowe- 5 op.

Do schroniska dla zwierząt:

- karma sucha: 44 kg, - karma mokra- 45 kg.

Do zebranych darów dołączyliśmy również „serdeczne karteczki” z życzeniami świątecznymi od naszych przedszkolaków.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy!

 Kolejny już raz przekonaliśmy się jak wielkie serca mają nasze dzieciaki i ich rodzice. To dzięki Wam możemy wspólnie nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W ten właśnie sposób uczymy dzieci wrażliwości na potrzeby innych.

Pomagając potrzebującym nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat!

W grupie dzieci pięcioletnich "A" realizujemy innowację pedagogiczną "Mały badacz i odkrywca". Trwa ona od października do marca. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z trzech miesięcy naszej pracy.

Podczas obserwacji i odkrywania właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszyły dzieciom różnorodne przeżycia: zadowolenie, satysfakcja, radość z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Dzieci zawsze z niecierpliwością czekają na kolejne doświadczenia i eksperymenty.

Do tej pory zrealizowaliśmy następujące tematy:

​​​Wybuch wulkanu

Co pływa, co tonie?

Tęcza ze skitelsów

Jak rosną drożdże

Wędrująca woda

Kolorowe mleko

FOTO, FOTO...


 

Jak co roku o tej porze odwiedził nas święty Mikołaj. Przyniósł grzecznym dzieciom prezenty.

FOTO, FOTO...


 

Zapraszamy do obejrzenia teatrzyku w wykonaniu pani Oli Garbacz, studentki pedagogiki, która odbyła praktyki w przedszkolu, w grupie 5"B". Opiekunem była wychowawczyni grupy, pani Anna Szpindor. Ola wykorzystała w swojej pracy pacynki z naszego przedszkola.

FILM

Pięciolatki "B" wyszły do parku by pospacerować.

Spadł pierwszy śnieg, trochę mało, ale dzieci i tak się cieszą.

FOTO, FOTO...


 


 

Sześciolatki w listopadzie sprawiły przyjemność nie tylko paniom kucharkom. Oto listopadowe karteczki dla naszych restauratorów. Jedna z nich dotarła już do właścicielki, druga czeka na odbiór .

FOTO, FOTO...


 


 

KOLEJNA SPRAWNOŚĆ ZDOBYTA

Odznakę ANTYNUDKA zdobyły Pięciolatki "B". Nasz sposób na nudę to eksperymenty i zabawa w teatrzyk.

FOTO, FOTO...


 


 

KOLEJNA SPRAWNOŚĆ ZDOBYTA

Odznakę ZDROWEGO OSIŁKA zdobyły sześciolatki "B" organizując "Dzień sportu", który był podsumowaniem tygodniowego cyklu zajęć o zdrowiu.

FOTO, FOTO...


 

Dziś Dzień Pluszowego Misia

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

 Posiadacze pluszowych misiów przekonują,  że  ukochany  pluszak  daje poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem. 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki. Wszystkie przedszkolaki, co roku pamiętają o tym święcie. 

   W naszym przedszkolu z okazji kolejnych urodzin misia odbyły się różne konkursy, zabawy, dzieci kolorowały misie, śpiewały piosenki, uczyły się o nich wierszyków. Miło i sympatycznie spędziliśmy dzień.

FOTO, FOTO...3-LATKI

FOTO, FOTO...5-LATKI "A"        5-latki "A"

FOTO, FOTO...4-LATKI      FILM - 4-LATKI

FOTO, FOTO...5-LATKI "B"

FOTO, FOTO... 6-LATKI "B"

FOTO, FOTO... 6-LATKI "A"

PRACE PLASTYCZNE

 


 


 

W innej odsłonie

MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI 11 LISTOPADA


 


 

Wykorzystując piękną, jesienną pogodę trzylatki bawiły się w parku.

FOTO, FOTO...


 

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Pięciolatki "A" wykonały z tej okazji gazetkę tematyczną.

FOTO, FOTO...


 


 

W ramach realizacji projektu "SERDECZNA KARTECZKA" sześciolatki "A" własnoręcznie zrobione kartki przekazały pani Basi, pani Wiolecie i pani Dorocie - kucharkom z naszego przedszkola oraz pani Danusi i pani Asi. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku.

FOTO, FOTO...


 


 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Sześciolatki "A" od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz odśpiewały hymn. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

FOTO, FOTO...

FOTO, FOTO...

FOTO, FOTO...


 


 


 

10 listopada 2020r. nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu plastycznego organizowanego przez nasze przedszkole pt.: "Polska za 100 lat". Do organizatorów wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac, wyobraźnia dzieci nie miała granic. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki. Troje dzieci otrzymało dyplomy i nagrody od burmistrza, pana Marka Łuszczyńskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. 

FOTO, FOTO...


 


 


 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK - WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE

POMAGAMY już od lat wielu. Teraz mamy łatwiej dzięki ogromnemu sercu na korki przed Urzędem Miasta, gdzie możemy wrzucić zebrane nakrętki. Jak widać na zdjęciach przedszkolaki przyniosły sporo nakrętek❤️❤️❤️.

Zachęcamy również do udziału w akcji Góra Grosza, w której zbieramy drobne pieniążki na pomoc dzieciom z Domów Dziecka❤️❤️❤️

FOTO, FOTO...


 


 


 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Wyzwania Teodora" czterolatki własnoręcznie wykonały grupową  pracę plastyczną przedstawiającą bociana Teodora zdobywając w ten sposób sprawność  artystyczna dusza.

Za swoją pracę otrzymały medale.

FOTO, FOTO...


 

SZUKAMY IGIEŁ - zajęcia w terenie

Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę pięciolatki "A" udały się do ogrodu przedszkolnego w celu obserwacji przyrodniczych.

FOTO, FOTO...


 


 

esienne tematy w przedszkolu dotyczące darów jesieni zmobilizowały sześciolatki do zrobienia pysznych szaszłyków owocowych. Były zdrowe i pyszne.

Foto, foto...


 


 

W ramach realizacji projektu "SERDECZNA KARTECZKA" sześciolatki "A" własnoręcznie zrobione kartki przekazały funkcjonariuszom Straży Granicznej i policjantom z komisariatu w Lubyczy Królewskiej. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku.

Foto, foto...


 


 

W ramach realizacji projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" sześciolatki kisiły kapustę. Zapytacie co kapusta ma do naszego kraju. Otóż ma...Projekt oprócz kształtowania postaw patriotycznych ma za zadanie zapoznać dzieci z tradycjami i potrawami regionalnymi. Kiszenie kapusty starsi pamiętają najczęściej albo z dawnych lat i własnego doświadczenia, albo z opowieści. Dzieci miały okazję doświadczyć tego osobiście na zajęciach w przedszkolu.

Foto, foto...


 


 

W grupie sześciolatków odbyło się zajęcie pt " Skąd mamy chleb?", dzieci dowiedziały się jak i z czego pieczemy chleb. Następnie przystąpiły do zrobienia i upieczenia chleba. Było wesoło i smacznie.

Foto, foto...


 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Wyzwania Teodora" pięciolatki z grupy "A" własnoręcznie zrobiły zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy i szaszłyki owocowe zdobywając w ten sposób sprawność kuchcikowego mistrza.
Podczas wykonywania tego zadania dzieci uczyły się samodzielności, wielu podstawowych czynności związanych z przygotowywaniem posiłku, ale także przypomniały sobie dobre nawyki żywieniowe, ponieważ dla bociana Teodora dbanie o siebie poprzez zdrowe odżywianie to podstawa. 

Foto, foto...


 


 

Dzień Poczty Polskiej przypada 9 października, a Dzień Listonosza 18 października.

Aby uczcić pracę listonosza i placówki pocztowej przedszkolaki z naszego Przedszkola wybrały się do pobliskiego Urzędu Pocztowego z życzeniami i własnoręcznie zrobionymi laurkami. 

FOTO, FOTO...


 


 

11 października obchodzony jest

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek 

 

W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o dziewczynkach

i przygotowaliśmy dla nich miłe niespodzianki.

FOTO, FOTO...5 "A"

Foto, foto...5"B"

Foto, foto... 6"A"


 


 

13 października obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego.

Z tej okazji spotkaliśmy się z panem Danielem, ratownikiem medycznym, który wielokrotnie gościł w naszym przedszkolu w ubiegłych latach. Dzisiejsza wizyta różniła się jednak od pozostałych ze wględu na ograniczenia związane z koronawirusem. Tym razem dzieci  złożyły serdeczne życzenia i wręczyły własnoręcznie zrobione laurki. Panu Danielowi serdecznie dziękujemy za wieloletnią współpracę z naszym przedszkolem i życzymy dużo zdrowia oraz satysfakcji z pełnionej służby dla drugiego człowieka w tak trudnych czasach.

FOTO, FOTO...


 


 

8 października 2020r. sześciolatki  z naszego przedszkola były na wycieczce w Siedliskach.

Jest to już nasza kolejna wycieczka w to piękne miejsce. Tym razem po najciekawszych miejscach Siedlisk oprowadziła nas Pani  Joanna Lewko, przewodnik i nauczyciel. Dzieci zwiedziły Kapliczkę na wodzie, Tatarskie Wzgórze i Cerkiew Św, Mikołaja. Były też w  Muzeum Skamieniałych Drzew, które jest  niezwykłą atrakcją turystyczną ze względu na zgromadzone tam eksponaty i skamieniałe drzewa. Dzieci wróciły zadowolone, z nowymi doświadczeniami i  wiedzą na temat naszego  regionu.

FOTO, FOTO...


 


 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "WYZWANIA TEODORA", dzieci pięcioletnie z grupy "A" wraz z paniami sprzątały ogród przedszkolny zdobywając w ten sposób sprawność przyjaciela przyrody.

 

FOTO, FOTO...


 

zień Chłopaka w przedszkolu

 

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia i wręczały  upominki.

Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

FOTO, FOTO...


 


 

23 września 2020  -WYCIECZKA DO LASU

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody  dzieci sześcioletnie wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego. Wyposażone w lornetkę i lupy dzieci obserwowały drzewa i krzewy rosnące w lesie oraz szukały skarbów jesieni. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki czy czerwona jarzębina.

 

FOTO, FOTO...


 

W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" sześciolatki pilnie pracowały na dworze tworząc farbami piękne malunki na folii spożywczej. Obrazki przedstawiały najbliższą okolicę czyli naszą małą ojczyznę.

Foto, foto...


 


 


 

20 WRZEŚNIA - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

W radosnej atmosferze w naszym przedszkolu odbył się kolejny „Dzień Przedszkolaka”,  

święto dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.

Foto, foto...

Foto, foto...

Foto, foto...

Foto, foto...


 


 

18 września 2020r. w ramach czwartej edycji  projektu "Piękna nasza Polska cała" sześciolatki wraz z paniami 

 zwiedzały cerkiew w Kniaziach.

 Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to okazja, by pobudzić wśród najmłodszych poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem.

Foto, foto..


 


 


 

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Przeczytajcie dlaczego warto świętować Dzień Kropki w przedszkolu i dlaczego to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany!  

Dzień Kropki w przedszkolu – co to za święto?

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. 

Sześciolatki świętując Dzień Kropki  bawiły się wyśmienicie.

FOTO, FOTO...


 


 

ADAPTACJA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA


Moment przekroczenia przez dziecko progu przedszkola jest niewątpliwie ważnym  wydarzeniem w życiu całej rodziny, dlatego warto się do tego  odpowiednio przygotować.

Większość psychologów jest zdania, że trzylatek nie jest  jeszcze w stanie samodzielnie przekroczyć  progu  instytucji zbiorowego wychowania, jaką jest przedszkole. Wymaga ono wparcia rodziny i nauczycieli. Tymczasem, wyniki badań psychologicznych i pedagogicznych wskazują na to, iż jedną z przyczyn problemów adaptacyjnych dzieci jest brak współpracy między rodziną a przedszkolem. Obserwuje się, iż rodzice oddający swoje trzyletnie dziecko do przedszkola przeżywają pewne obawy oraz są zaskoczeni wymaganiami wobec przyszłych przedszkolaków. Szczególnie trudne momenty przeżywają rodzice, gdy pojawią się pierwsze problemy z przystosowaniem dziecka do warunków i wymagań przedszkola. Często po prostu nie potrafią tych problemów rozwiązać i pomóc dziecku, a uwagi  nauczycielek przyjmują  jak swoisty atak, a nie przejaw troski o ich  dziecko.  Powszechnie wiadomo, że przedszkole może zapewnić prawidłowy rozwój dziecka oraz zaspokoić jego najważniejsze  potrzeby tylko przy dobrej współpracy z jego rodziną.

Rodzice są dla dziecka  najważniejszymi osobami i to oni pierwsi będą objaśniać mu wszystko, co jest dla niego trudne i niejasne w nowym środowisku. To oni też będą w największym stopniu kształtować stosunek emocjonalny dziecka do przedszkola.

Dla wielu dzieci pierwsze kontakty z przedszkolem są źródłem przykrych  napięć i strachu przed nowym, nieznanym otoczeniem.  Małe dziecko może rozwijać swoje indywidualne możliwości oraz nawiązywać kontakty społeczne tylko wtedy, gdy ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Owo poczucie bezpieczeństwa można kształtować poprzez stopniowe oswajanie i poznawanie nowego otoczenia. Połowa sukcesu w adaptacji malucha do przedszkola to przekonanie rodziców, że przedszkole jest najlepszym środowiskiem stymulującym jego rozwój. Jeśli rodzice są  o tym przekonani to potrafią spowodować, że maluch zapragnie bawić się z dziećmi w przytulnym i kolorowym przedszkolu. Warto wcześniej obejrzeć przedszkole i poznać panią nauczycielkę.

Przebieg procesu adaptacji zależy od ogólnego poziomu rozwoju psychoruchowego dziecka i ma charakter indywidualny.  Łagodny start w środowisko przedszkolne może m.in. zapewnić opanowanie umiejętności samoobsługowych. Poziom opanowania tych umiejętności ma  bowiem wpływ na poczucia bezpieczeństwa i niezależności dziecka.

Przedszkole oczekuje, iż dziecko 3-letnie powinno mieć opanowane następujące czynności samoobsługowe:

 

  • samodzielne jedzenie łyżką,

  • mycie rąk,

  • samodzielne korzystanie z toalety,

  • zdejmowanie i ubieranie podstawowych części garderoby,

  • rozpoznawanie swoich rzeczy,

  • czyszczenie nosa,

  • znajomość swojego imienia i nazwiska.

 


Przeciętny rozwój dziecka umożliwia w pełni opanowanie tych umiejętności. Jednak dzieci przychodzące do przedszkola często różnią się pod względem dojrzałości przedszkolnej, co wynika w dużej mierze z systemu wychowawczego w rodzinie. Dlatego też do realizacji powyższych wymagań i kształtowania umiejętności konieczna jest ścisła współpraca pomiędzy środowiskiem rodzinnym i przedszkolnym.

Pierwszy krok dziecka w samodzielność często bywa trudny. Zatem musimy zrobić wszystko aby ułatwić dziecku przedszkolny start i dobrze przygotować do czekających je zadań.

 

Jak  można ułatwić dziecku start w przedszkolu – rady dla rodziców

 

  • postaraj się w początkowym okresie, odbierać dziecko wcześniej (małe dziecko ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje mu się bardzo długi),

  • nie mów dziecku, że przyjdziesz  po nie wcześniej, kiedy jest to niemożliwe ( w ten sposób stracisz jego zaufanie i zmniejszysz jego poczucie bezpieczeństwa),

  • nigdy nie strasz dziecka przedszkolem,  przeciwnie staraj się podkreślać jego dobre strony,

  • przyzwyczajaj swoją pociechę  do urozmaiconych potraw, skończ z rozdrabnianiem pokarmów (trzylatek może już  swobodnie gryźć pokarm),

  • wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad,

  • sprawdź , czy  twoje dziecko potrafi samodzielnie  wykonać proste czynności – samemu załatwiać potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się. Jeśli ma problemy poćwiczcie razem i chwal je za każdy nawet najmniejszy sukces,

  • odzwyczajaj  dziecko od smoczków, pampersów, nocnika,

  • pozwól dziecku uczestniczyć w przygotowaniach do przedszkola (wspólne zakupy), daj  możliwość przyzwyczajania się do tych rzeczy w domu, aby w przedszkolu to wszystko nie było takie nowe, a już znajome i zarazem łatwe do rozpoznania,

  • jeśli dziecko miało mało kontaktów z rówieśnikami i innymi dziećmi nadrabiaj to teraz – zaproś do domu znajome dzieci lub wybierzcie się na plac zabaw (postaraj się nie wtrącać się do ich zabawy).

 

 

RADY NA PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

 

  • stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania,

  • nie okazuj dziecku własnych rozterek zostawiając je w przedszkolu, (przekazujesz im wtedy swoje lęki),

  • przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania, który można pobrudzić,

  • nie wyręczaj dziecka nawet gdyby wykonywało określone czynności niezdarnie,

  • nie zmuszaj dziecka  do  tego, by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres, poczekaj aż samo zacznie mówić,

  • nie pytaj dziecka, co i ile zjadło, ale w co i z kim się bawiło,

  • jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, postarajcie się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata (rozstanie z nim jest często mniej bolesne),

  • staraj się  w miarę możliwości  skracać czas pobytu małego dziecka w przedszkolu  do 4-5 godzin (gdy dziecko już się przyzwyczai,  możesz go wydłużyć),

  • pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubrania, uprzedź dziecko, że gdy pobrudzi lub zmoczy ubranie, może przebrać się  w czyste. Jeśli dziecko zabrudzi ubranie nie miej do niego pretensji i staraj się  nie krytykować dziecka,

  • pozwól zabrać do przedszkola ulubiona zabawkę – przytulankę, to  często daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, przypomina dom,

  • w rozmowach o przedszkolu staraj się podkreślać jego  dobre  strony, ale nie odbieraj dziecku prawa do własnej oceny życia przedszkolnego.  Dobrze jest pozwolić dziecku się wyżalić, wysłuchać jego relacji, podtrzymać je na duchu. Warto też rozpoznać trudne sytuacje i podkreślać, że podczas nieobecności mamy dziecko powinno szukać pomocy u swojej pani wychowawczyni

  • postaraj się nawiązać dobry kontakt i stała  współpracę
    z nauczycielkami danej grupy. Warto dowiadywać się o rożne sprawy dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu.

 

Akceptacja przez dziecko nowej rzeczywistości przedszkolnej zależy w pewnej mierze od akceptacji i pozytywnego nastawienia rodziców. Jeśli rodzice akceptują wychowawców, ich metody pracy i samo przedszkole, to zwiększa się akceptacja nowej sytuacji przez dziecko.

Adaptacja ma olbrzymie znaczenie, ponieważ jest to mechanizm, z którego korzystamy przez całe  życie. Każde dziecko ma indywidualną drogę rozwojową, każde musi przejść przez okres adaptacji w nowym środowisku.

To od nas, dorosłych w dużej mierze zależy, jak długo on będzie trwał. Wszyscy chcemy, aby wychowywane przez nas dzieci były radosne i wesołe, mądre i dobre, kochane i kochające. Pragniemy, aby „wystartowały” w życie z możliwie pełnym powodzeniem, dlatego też tak bardzo ważna jest  współpraca rodziców z nauczycielem w życzliwej i pełnej wzajemnego zaufania atmosferze. Mamy więc nadzieję, że  z Państwa pomocą uda nam się taką atmosferę stworzyć dla dobra przyszłych przedszkolaków.


 


 


 

 Wpłat za wyżywienie prosimy dokonywać na konto nr 72961700050000012720000003 Przedszkole w Lubyczy Królewskiej. Wpłat dokonujemy po dziesiątym każdego miesiąca.

Miesięczna stawka żywieniowa wynosi 6.00 zł. Opłata czesnego       1 zł. za każdą godzinę ponad podstawę programową. Podstawa programowa w godz.8.00-13.00.

Pod numerem telefonu  518 858 217 dowiedzą się państwo jaka kwotę należy wpłacić (proszę dzwonić po dziesiątym każdego miesiąca). W przypadku miesięcznego opóźnienia w płatnościach dochodzenie należności publicznoprawnych odbywa się  w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji:

Ustawa z 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 1438 ze zm.) – art. 15, art. 17b, art. 26, art.32.


 


 

Pierwszy dzień w przedszkolu

Foto, foto...


 


 

1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Niestety w związku z pandemią narzucone zostały nam pewne ograniczenia. Do przedszkola będą mogli wejść tylko rodzice dzieci trzyletnich i dzieci, które pierwszy raz przychodzą do przedszkola. Dzieci te odprowadza do szatni, następnie do sali jeden rodzic, który ma mieć założoną maseczkę i ochraniacze na buty, a przy wejściu powinien zdezynfekować dłonie.

Rodzice straszych dzieci nie mogą wchodzić do przedszkola. Dzieci te zostaną odprowadzone do szatni i do sali przez woźną. Odbiór dzieci będzie odbywać się na tych samych zasadach.

Trzylatki i czterolatki leżakują, prosimy przynieść pościel.

W przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, dzieci powinny mieć wygodne stroje.

Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności.


 


 

PROCEDURA NA WYPADEK POJAWIENIA SIĘ  ZAGROŻENIA BIOLOGICZNEGO ZAKAŻENIA /ZACHOROWANIA DZIECKA LUB PRACOWNIKA SPOWODOWANEGO WIRUSEM SARS – CoV-2

 

KORONAWIRUS

KRYTERIA KWALIFIKACJI do dalszego postępowania:

(1) osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa lub

(2) osób, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną.

 

I.

Postępowaniu podlega osoba, która spełnia zarówno kryteria kliniczne jak i  kryteria epidemiologiczne:

  • kryteria kliniczne

Każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:

- gorączka

- kaszel

- duszność

  • kryteria epidemiologiczne

Każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:

- podróżowała lub przebywała w regionie, w którym stwierdzono przypadki koronawirusa;

- pracowała lub przebywała jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej,
w której leczono pacjentów zakażonych nowym koronawirusem,

- miała bliski kontakt  z osobą, u której stwierdzono zakażenie (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym);

czyli

  • zamieszkiwała z przypadkiem COVID-19,

  • miała bezpośredni kontakt fizyczny z przypadkiem COVID-19 (np. podanie ręki),

  • miała bezpośredni kontakt bez zabezpieczania z wydzielinami osoby z COVID-19 (np. dotykanie zużytej chusteczki higienicznej, narażenie na kaszel osoby chorej),

  • przebywała w bezpośredniej bliskości (twarzą w twarz) osoby chorej, w odległości mniejszej niż 2 m przez ponad 15 minut,

  • przebywała w tym samym pomieszczeniu co osoba chora COVID-19 w odległości mniejszej niż 2 m przez co najmniej 15 minut (np. klasie, poczekalni szpitala/przychodni, sali konferencyjnej,

  • należy do personelu medycznego lub jest osobą bezpośrednio opiekującą się chorym z COVID-19 lub osobą pracującą w laboratorium bezpośrednio z próbkami osób chorych na COVID-19 bez odpowiedniego zabezpieczania lub w przypadku gdy doszło do uszkodzenia stosowanych środków ochrony osobistej,

  • miała kontakt na pokładzie samolotu i innych zbiorowych środków transportu obejmujący osoby zajmujące dwa miejsca (w każdym kierunku) od osoby z COVID-19, osoby towarzyszące w podróży lub sprawujące opiekę, członkowie załogi obsługujący sekcję, w której znajduje się chory (w przypadku ciężkich objawów u osoby z COVID-19 lub jej przemieszczania się za bliski kontakt należy uznać wszystkich pasażerów znajdujących się w sekcji lub na pokładzie środka transportu);

 

II.

W przypadku stwierdzenia u wychowanka lub pracownika szkoły, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznego w ciągu ostatnich 14 dni objawów takich jak:

gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to należy:

  • Umieścić chorego w osobnym pomieszczeniu.

  • Bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub najbliższy oddział zakaźny.

  • Zamknąć budynek, nikogo nie wpuszczać ani nie wypuszczać, chyba że takie będą wytyczne Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

  • Dalej postępować zgodnie z instrukcjami otrzymanymi od pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

  • Powiadomić rodziców lub rodzinę chorego.

  • Powiadomić organ prowadzący (Urząd Miejski Lubycza Król.).

  • W przypadku zamknięcia placówki lub kwarantanny powiadomić Kuratorium Oświaty w Zamościu.

 

III.

Ważne telefony:

  1. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Lub. pon.-pt. –

                Tel. 84 664 44 wew. 30 lub 37, całodobowo:  507 897 610    571 267 641

  1. Wojewódzka  Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna –dni robocze godz. 8-20

tel. 81 533 41 88, tel. 81 533 41 26 ; informacja: 81 53 34 168, 81 53 34 147, 81 53 34 150

  1. Telefon alarmowy: tylko  w sytuacjach kryzysowych-  tel. 693 397 185

  2. Całodobowa infolinia NFZ: -  tel. 800 190 590

  3. Urząd Miejski-  tel.84 66 17 002

  4. Centrum Zarządzania Kryzysowego- tel. 84 66 17 491

  5. Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej: - tel. 84 66 17 177

 

IV.

POSTĘPOWANIE Z POMIESZCZENIAMI

JEŚLI wystąpił przypadek osoby z podejrzeniem koronawirusa

 

W przypadku, gdy wychowanek lub pracownik placówki został skierowany do szpitala z podejrzeniem
koronawirusa, dyrektor tej placówki w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.

V.

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi  wywołującemu chorobę COVID-19

Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.

Wirus przenosi się:

  • bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające 
    w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyna zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),

  • pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach. 

Postępowanie:

Często myj ręce
Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania
Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.

Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej
Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z  informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie
Dlaczego? Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2
Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości).
 


 

Nasze przedszkole włączyło się w pomoc dla Marcelka, wspólnie zebraliśmy 1262 zł. Serdecznie dziękujemy naszym kochanym przedszkolakom i ich rodzicom za hojność.


 

 

 

ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI "FILMY"


 


 

Czterolatki obserwowały co dzieje się, gdy do naczynia z wodą dodamy ocet i sodę. Zobaczyły wybuch wulkanu.

FOTO, FOTO...


 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny