Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2018/2019

Podobny obraz

19 czerwca 2019r. z przedszkolem, na czas wakacji, pożegnayły się pięciolatki, czterolatki i trzylatki. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe za wzorowe czytelnictwo. 

Foto, foto...

18 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w wykonaniu zerówek.

Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Po powitaniu przez panią dyrektor  wszystkich dzieci, rodziców i wychowawców sześciolatki rozpoczęły uroczystość polonezem. Następniewprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki oraz recytowały wiersze . Później przyszła pora na rozdanie dyplomów oraz słodki poczęstunek.

  Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole i zapraszamy do odwiedzania nas w przedszkolu.

Foto, foto...

WYCIECZKA DO LUBLINA

12 czerwca 2019r. szęściolatki obejrzały spektakl "O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesmowitych Rakietach" autorstwa O.Wilde w Teatrze im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Bajki Oscara Wilde’a  są to wzruszające utwory pisane oryginalnym językiem o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości i chciwości, zakończone morałem.  Po spektaklu dzieci spacerowały po Starówce.

Foto, foto...

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA

12 i 13 czerwca 2019r. przedszkolaki odwiedziły Urząd Miejski w Lubyczy Królewskiej.  Dzieci spotkały się  z Burmistrzem Miasta , panem Markiem Łuszczyńskim, który odpowiadał na pytania związane z pracą burmistrza. Pani sekretarz i przewodniczący Rady Gminy oprowadzili nas po swoich gabinetach i opowiedzieli o swojej pracy. Dziękujemy bardzo za zaproszenie do urzędu.

Foto, foto...

Foto, foto..

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

12 czerwca 2019r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, pan Daniel Turczanik – ratownik medyczny, który przybliżył nam swój zawód, zapoznał nas z numerami alarmowymi oraz pokazał w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. W ramach zajęć uczyliśmy się opatrywać rany, zwijać bandaże, ćwiczyliśmy kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy oraz reanimacji, uczyliśmy się układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Na zakończenie spotkania dzieci zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz poparzeń. PRZEDSZKOLAKI BARDZO DZIĘKUJĄ ZA WIZYTĘ!

Foto, foto...

WIZYTA STRAŻY POŻARNEJ

11 czerwca 2019r.  do  naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście a mianowicie gościliśmy strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie sprawiło dzieciom oglądanie wozu strażackiego, którym przybyli nasi goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

Foto, foto...

PIKNIK 5-LATKÓW

10 czerwca pięciolatki "A" bawiły się na pikniku, zajadały pizzę, szalały na trampolinie i placu zabaw. Zabawa była super.

Foto, foto...

TRZYLATKI Z WIZYTĄ U RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

10 czerwca 2019r. trzylatki wybrały się na wycieczkę do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lubyczy Królewskiej. Dzieci obejrzały karetkę i zapoznały się z pracą ratowników. Dzieci czekała również niespodzianka - pyszne i orzeźwiające lody.

Foto, foto...

WYCIECZKA DO HREBENNEGO

7 czerwca 2019r. sześciolatki zwiedzały Przejście Graniczne w Hrebennem, oglądały samochody, motory, kłady. Podziwiały psy oraz ich tresurę, oglądały sprzęt potrzebny w pracy celnika. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy, na których złożyły swoje odciski palców.

Foto, foto...

PRZYJACIEL PRZEDSZKOLA – to szczególne wyróżnienie nadawane jest osobom w podziękowaniu za zaangażowanie w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy naszego przedszkola. 6 czerwca 2019r. honorowy tytuł Przyjaciela Przedszkola otrzymał leśniczy pan  Piotr Borowicz. 

Foto, foto...

WIZYTA W SZKOLE

5 czerwca 2019r. sześciolatki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstowowej w Lubyczy Królewskiej. Dzieci oprowadzała po szkole pani dyrektor Agnieszka Piłat, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Dzieci zobaczyły sale lekcyjne, gabinet dyrektora, pedagoga, intendentki, bibliotekę, stołowkę i halę gimnastyczną. Dla przyszłych uczniów tej szkoły było to na pewno niezapomniane przeżycie.

Foto, foto...

WIZYTA W PLACÓWCE STRAŻY GRANICZNEJ

5 czerwca 2019r. trzylatki, czterolatki i pięciolatki"B" odwiedziły Placówkę Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z funkcjonowaniem placówki oraz obowiązkami jej pracowników.

Zobaczyliśmy pomieszczenia dla osób zatrzymanych, oglądaliśmy sprzęt, którym poruszają się funkcjonariusze podczas patroli. Obejrzeliśmy symulowany atak psa na przestępcę oraz przypomnieliśmy sobie pozycję żółwika, którą przybieramy podczas ataku psa.  Na koniec mieliśmy możliwość obejrzenia i ubrania się w kamizelki kuloodporne, kaski, skorzystania z lornetki i innych, niezbędnych w tej pracy, urządzeń. Dziękujemy za pokazanie na czym polega praca funkcjonariusza Straży Granicznej i za mile spędzony czas. Ta wizyta dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Foto, foto...

DZIEŃ DZIECKA

3 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka, w tym uroczystym dniu dzieci ze wszystkich grup gromadziły się na placu przedszkolnym już po śniadaniu.  Rozbrzmiewała wesoła dziecięca muzyka zapraszająca do tańca. Dzieci wesoło bawiły się na placu, grały w piłkę, kręciły hula-hop, skakały na skakankach, dzieciom bardzo podobało się malowanie twarzy i łapanie baniek mydlanych. Oczywiście były też lody. Pełni wrażeń, emocji, radości, zadowolenia wróciły do swoich sal. My dorośli życzymy wszystkim dzieciom beztroski i dużo uśmiechu.

Foto, foto...

Foto, foto...

WYCIECZKA DO BASZNI DOLNEJ

30 maja odbyła się wycieczka do Baszni Dolnej. Czterolatki i trzylatki odwiedziły Park Edukacji i Rozrywki w Kresowej Osadzie. Dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej dotyczącej pszczelarstwa oraz aktywnie spędziły czas na dmuchańcach i tunelach przeznaczonych do zabaw ruchowych. Zabawa była super.

Foto, foto...

WYCIECZKA DO ZWIERZYŃCA

14.05.2019r. pięciolatki z grupy "A" uczestniczyły w wycieczce do Zwierzyńca, gdzie zwiedziły kościółek na wodzie i Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego,  obejrzały wystawę pszczelarską oraz były nad stawem ,,Echo”.

Foto, Foto...

WYCIECZKA DO LASU

Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana 8 maja  wycieczka do najbliższego lasu.

Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, szyszki, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzał nas leśniczy pan Piotr Borowicz. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.  Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Foto, foto...

 

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Obchodzimy je wtedy, gdy ze snu budzi się przyroda. Rano w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony. Wzywają na modlitwę i ogłaszają światu radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja! Alleluja!

30 kwietnia w grupie 5-latów "B" odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców "Wspomnienia wielkanocne". Po zajęciu rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w montażu słowno-muzycznym z okazji Świąt Wielkanocnych.

Foto, foto...

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.  Mimo niesprzyjającej aury dzieci były zadowolone i z uśmiechem żegnały Marzannę-symbol zimy. 

Foto, Foto...

BALONOWE SHOW

20 marca do przedszkola zawitał teatr balonów. Urocze balonowe zwierzątka i stworki zachwyciły dzieci, a opowiedziana przez prowadzącą historyjka z morałem była dla dzieci bardzo pouczająca. Dzieci bardzo mile spędziły czas, a na zakończenie otrzymały balonikowe niespodzianki.

Foto, foto...

4-LATKI DOKARMIAJĄ PTAKI

 Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają o naszych skrzydlatych przyjaciół. Czterolatki podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki oraz w ogrodzie przedszkolnym powiesiły nowy karmnik i uzupełniły zapasy jedzonka. Później przyszedł czas na zasłużoną zabawę na śniegu.

Foto, foto...

ZABAWA CHOINKOWA

 4 lutego br. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa. Od samego rana słychać było gwar i muzykę. Czas płynął wesoło. Były korowody, kółeczka, tańce w parach. Tańce były przeplatane zabawami i konkursami prowadzonymi przez DJ, odwiedził nas również św.Mikołaj. Dla każdego uczestnika zabawy czekały słodkie upominki.

Foto, foto...

MAGIK W PRZEDSZKOLU

25 STYCZNIA NASZE PRZEDSZKOLE ODWIOEDZIŁ NIEZWYKŁY GOŚĆ. ZE SWOIM MAGICZNYM PROGRAMEM WYSTĄPIŁ PRAWDZIWY ILUZJONISTA. MAGIK ZABRAŁ NAS DO ŚWIATA CZARÓW I MAGII. DZIECI MIAŁY MOŻLIWOŚĆ PRZEŻYCIA CZEGOŚ NIEZWYKŁEGO, TYM BARDZIEJ, ŻE AKTYWNIE UCZESTNICZYŁY W PRZEDSTAWIENIU  I ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁY.   

 Foto, foto...

Dzień Babci i Dziadka.

 

Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.

Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz inne niespodzianki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Foto, foto -  4-latki

Foto, foto - 6-latki "B"

Foto, foto - 3-latki

Foto, foto... - 5-latki "B"

Foto, foto... - 5 - latki "A"

Foto, foto... - 6-latki "A"

 

GÓRA GROSZA

W naszym przedszkolu jest już tradycją uczestniczenie w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz wychowankom za włączenie się w tę piękną inicjatywę! FOTO, FOTO...

 

DRODZY PRZEDSZKOLACY, RODZICE, DZIADKOWIE I PRZYJACIELE NASZEGO PRZEDSZKOLA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
Nadchodzi Nowy Rok.
Życzymy wszystkim pogodnych świąt zimowych,
nabrania dystansu do tego co wokół,
odpoczynku, zwolnienia oddechu, marzeń zmieniających się w rzeczywistość,
chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia
upłyną Wam  spokojnie i radośnie,
Nowy Rok niech przyniesie ze sobą szczęście i pomyślność.

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

 

Podziękowanie

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rodzice Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za dotychczasowe wsparcie finansowe i materialne na rzecz rozwoju naszej placówki.

Dziękując za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność życzymy Państwu wielu sukcesów osobistych i zawodowych, realizacji wszelkich planów oraz wielu powodów do satysfakcji.

JASEŁKA

21 grudnia w przedszkolu dzieci sześcioletnie jeszcze raz przedstawiły "Jasełka" tym razem dla dzieci z przedszkola. Po Jasełkach w każdej grupie dzieci podzialiły się opłatkiem oraz zjadły świąteczne potrawy.

Foto, foto...

18 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka dla zaproszonych gości z gminy i powiatu. Sześciolatki pięknie recytowały i śpiewały, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Foto, foto...

MALUCHY PIEKĄ PIERNICZKI

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia maluchy piekły pierniczki, aby poczuć magię nadchodzących świąt nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Przedpołudnie 12 grudnia maluszki spędziły bardzo pracowicie. Przedszkolaki zapoznały się z przepisem, przygotowały niezbędne artykuły, wsypały je do miski i zagniotły ciasto. Następnie dzielnie je wałkowały i wycinały różne kształty foremkami. Później smakołyki w kształcie gwiazdek, reniferów, dzwoneczków, choinek…., zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Po upieczeniu i wystudzeniu cieszyły się ich pysznym zapachem i smakiem.

Foto, foto...

KONCERT KOLĘD

Dnia 11 grudnia, w przedszkolu odbył się KONCERT KOLĘD w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim.Wspólne śpiewanie i granie kolęd sprawiło wiele radości. Wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Foto,foto..

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać.  Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekało na niego jeszcze dużo pracy. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Foto, foto...

NA POCZCIE

5 grudnia 4-latki wybrały się na pocztę, by wysłać listy do św.Mikołaja.

Foto, foto...

ZABAWA ANDRZEJKOWA

28 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową,  radości oraz integracji nie tylko grupy, ale całego przedszkola.

Foto, foto...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje 116 urodziny.W naszym przedszkolu uczciliśmy urodziny Misia 26 listopada, były zabawy, konkursy i oczywiści tort. Każdy przedszkolak za wspólna zabawę otrzymał Medal Przyjaciela Pluszowego Misia i słodką babeczkę do schrupania.

Foto, foto...

PIECZEMY PODPŁOMYKI

16 listopada pięciolatki samodzielnie zrobiły, według przepisu naszych babć, pyszne podpłomyki. Zostały one upieczone na tradycyjnej kuchni węglowej z fajerkami, nie na patelni tylko na płycie kuchennej. Pięciolatki podpłomykami poczęstowały całe przedszkole.

Foto, foto...

SADZIMY DRZEWKO WOLNOŚCI

Dziś w przedszkolnym ogrodzie posadziliśmy nasze Drzewo Wolności. Wybraliśmy jarzębinę, na wiosnę okryje się białym kwiatem, a jesienią będą czerwone korale. Odwiedziliśmy też nasz Dąb Niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

 

INSCENIZACJA NIEPODLEGŁOŚCIOWA

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to okazja do tego by inscenizację w wykonaniu 5-latków przedstawić szerszej publiczności.

I tak 13 listopada przedstawienie obejrzały dzieci z naszego przedszkola, 14 listopada pensjonariusze z Ośrodka Rehabilitacyjnego w Lubyczy, 15 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej w Lubyczy oklaskiwali naszych małych artystów.

Foto, foto...

11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach – wolna Polska powróciła na mapę świata.

Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 Z tej okazji 11 listopada 2018 w Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej dzieci pięcioletnie (grupa 5"A") z naszego przedszkola przedstawiły przepiękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny.

Foto, foto...

WIZYTA STUDENTEK FARMACJI

31 października 2018r. gościliśmy w przedszkolu trzy studentki farmacji - Igę, Ewę i Anię.  Dzieci z zainteresowaniem oglądały jak wyglądają bakterie i wirusy, gdzie możemy się z nimi zetknąć i co robić by być zdrowym.  Panie opowiedziały o antybiotykoterapii oraz nauczyły dzieci wierszyka o myciu rąk. Dzieci  podziękowały paniom wręczając im słodkie upomniki.

Foto, foto...

1 LISTOPADA

Dzieci z przedszkola, aby uczcić pamięć zmarłych zapaliły znicze na grobie pomordowanych podczas II wojny światowej i pod Pomnikiem pamięci bohaterom poległym w  walce.

Foto, foto...

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 24 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich i ich rodziców . Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna dla nich przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice trzylatków, dzieci sześcioletnie  oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Mirosława Magdziak  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz mały słodki upominek.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Foto, foto...

ROBIMY POPKORN

19 października w grupie czterolatków zapachniało popkornem. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się popkorn, nastepnie z apetytem go zjadły. 

Foto, foto..

MALUSZKI W LESIE

 18 października maluszki udały się na wycieczkę do lasu. Udało im się znaleźć wiele jesiennych skarbów. Niespodzianką było miłe spotkanie z leśniczym, panem Piotrem Borowiczem. Maluszki wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Foto, foto...

JESIENIĄ

Przedszkolaki  wykorzystują ostatnie słoneczne dni, bawiąc się na świeżym powietrzu.

 

Foto, foto...

POCZTA

18 października obchodzimy Święto Poczty Polskiej. Z tej okazji czterolatki wybrały się na pocztę i złożyły serdeczne życzenia pracownikom tej instytucji oraz wręczyły jesienny bukiet.

Foto, foto...

RESUSCYTACJA

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji w całej Polsce pobijany jest rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Celem tego przedsięwzięcia jest  promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W Szkole Podstawowej w Lubyczy zorganizowano po raz kolejny lekcję resuscytacji i po raz kolejny szkoła zaprosiła przedszkolaki, za co serdecznie dziękujemy. 

Sześciolatki mogły się wykazać swoimi umiejętnościami, a jeżeli czegoś nie wiedziały z pomocą śpieszyli starsi koledzy i koleżanki.

Foto, foto...

KINO-TDK

10.10.2018 grupy starsze z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne pt."Orlątko" w Tomaszowskim Domu Kultury. Przedstawienie miało na celu przybliżenie dzieciom historii  naszego kraju. 

Foto, foto...

MALUCHY

Nasze dzielne Maluchy czekają na pasowanie. Wiele już potrafią, przestały płakać, są samodzielne i z pewnością mogą dołączyć do grona przedszkolaków.

Foto, foto...

W LESIE-MALUCHY

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w czwartek 4 października dzieci czteroletnie wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego. Dzieci obserwowały drzewa i krzewy rosnące w lesie i w parku oraz szukały skarbów jesieni. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki czy czerwona jarzębina.

Foto, foto...

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem w 2013r. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci

i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 

W tym dniu do naszego przedszkola przybył pan Paweł Piątek, którego dzieci bardzo dobrze znają ponieważ

pan Paweł sprzedaje pyszne lody.

Również dzisiaj pod przedszkole zajechał znany żółty samochód

i dzieci z okazji swojego święta otrzymały lody.

Pan Paweł przeczytał również dzieciom bajkę psychoedukacyjną pt."Co by było, gdyby..."(zapraszamy do zakładki "Nasza gmina czyta dzieciom").

foto,foto...

 

Pierwsze tygodnie przedszkola już za nami. Były to pracowite dni, trudne dla nowych dzieci, 

które często ze łzami w oczach rozstawały się z rodzicami.

Każdego następnego dnia było już coraz lepiej. Tak trzymać, głowa do góry przedszkolaki.

Foto, foto....

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

5 września 2018r.

w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego

oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci

w przedszkolu i w domu. Oprócz niezbędnej wiedzy z zasad ruchu drogowego

dzieci otrzymały od policjantów kamizelki i opaski odblaskowe.

Foto, foto....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny