Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2016/2017

Zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

23 czerwca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Starszaki przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole –

To znajdę wyjście,

Wiem, co zrobię:

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole... 

Foto,foto..

Wycieczka do Zamościa

Dnia 22.06.2017r. dzieci z grupy 6,,A' i 6,,B" były na wycieczce w Zamościu. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fortyfikacji i broni Arsenał. Zwiedzanie rozpoczęłyśmy od prelekcji multimedialnej o historii Zamościa od powstania do czasów współczesnych. Następnie w pawilonie stałym oglądałyśmy eksponaty wojenne od XVI do XIXw. Natomiast w pawilonie pod Kurtyną oglądałyśmy sprzęt i maszyny wojskowe z XXw., oraz ekspozycje, w tym multimedialne dotyczące działań wojennych na zamojszczyźnie.Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie starego miasta: Kolegiatę, stary rynek. Zwiedzanie Zamościa zakończyłyśmy zjedzeniem zimnych lodów. Dzieci wróciły do przedszkola szczęsliwe i pełne wrażeń.

Foto,foto.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS 

Już po raz kolejny nasze  Przedszkole  wzięło udział w programie edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas" we współpracy ze Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Tomaszowie Lubelskim . Głównym celem była rola środowiska w kształtowaniu postaw wobec palenia tytoniu, dlatego konieczne są  działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci. Nie ulega wątpliwości, że pierwszym środowiskiem wychowawczym i zdrowotnym jest rodzina, następnie instytucje wychowawcze takie jak przedszkole. Przekazując wzory zachowań także w odniesieniu do nałogu palenia, można kształtować postawy i zachowania z tym związane.

         W naszym przedszkolu, w grupach pięciolatków, odbył się cykl zajęć dotyczących szkodliwości dymu na życie człowieka. Dzieci podczas zajęć obserwowały  dymy w środowisku, określały przyczyny wydobywania się tych dymów oraz lokalizowały ich źródła.  Dzieci zostały uwrażliwione na szkodliwość dymu papierosowego, uświadomione skutków palenia papierosów, a także nauczone jak radzić sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy. Dzieci wykonały prace plastyczne na powyższe tematy, rysunki zostały umieszczone na gazetce, uczyły się piosenki o Dinku.  Zostały wykonane: gazetka i wystawa na temat palenia.

Foto,foto.....

Spartakiada sportowa

W dniu 14 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się spartakiada sportowa. W sportowych zmaganiach wzięły udział wszystkie dzieci. Przedszkolaki  bawiły się wspaniale wśród zagrzewających ich do walki okrzyków w prawdziwie sportowej atmosferze.

Foto,foto..

Wycieczka do Dąbrowy Tomaszowskiej

Dnia 13 czerwca dzieci trzy i czteroletnie wybrały się się na wycieczkę do Dąbrowy Tomaszowskiej. Podczas pobytu przedszkolaki przejechały się tramwajem konnym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się boksy z konikami, które mogły podziwiać. Jednak największą atrakcją były przejażdżki na kucyku. Po zabawach na świeżym powietrzu zaplanowano ognisko i pieczenie kiełbasek na łonie natury. Dzieci z uśmiechniętymi buziami i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Foto,foto..

 

Wycieczka do Zwierzyńca i Guciowa

7 czerwca 2017r. dzieci pięcioletnie uczestniczyły w wycieczce do Zwierzyńca i Guciowa, urokliwych miejscowości na Roztoczu. W Zwierzyńcu dzieci zwiedziły kościółek na wodzie i Muzeum Roztoczańskiego Parku narodowego,  obejrzały wystawę pszczelarską oraz były nad stawem ,,Echo”. W Guciowie zwiedziły muzeum etnograficzno - przyrodnicze, w którym dowiedzieli się sporo o życiu i pracy ludzi na wsi. Mogli obejrzeć i dotknąć narzędzi, którymi dawniej posługiwano się na gospodarstwie. Zobaczyły, jak robione są tradycyjne podpłomyki, każdy mógł pomóc przy robieniu prawdziwego masła, a na koniec skosztować. Potem ognisko i czas nie tylko na kiełbaskę, ale i na zabawę.

Foto,foto..

Zagraniczni Goście w przedszkolu

Dnia 6 czerwca 2017 roku nasze przedszkole odwiedzili nauczyciele  z Turcji, Włoch, Portugalii, Grecji, Rumunii, Litwy oraz Hiszpanii. Partnerzy odwiedzili nasz kraj w ramach projektu Erasmus +, w którym bierze udział Zespół Szkól w Lubyczy Królewskiej. Goście mieli możliwość zwiedzenia budynku przedszkola oraz sal zajęć. Dzieci przygotowały tańce: poloneza i krakowiaka na tą okazję, które cieszyły się uznaniem wśród zaproszonych gości.

Foto,foto...

Piknik w Przedszkolu

Utworzono dnia 05.06.2017

Drukuj

Edytuj

W niedzielę 4 czerwca 2017r. zorganizowany został Piknik Rodzinny . Jak zwykle - bo taki piknik to już w placówce tradycja - atrakcji nie brakowało. Przedszkolaki uroczystość rozpoczęły pięknymi tańcami. Rodzice z dumą i nieskrywaną radością spoglądali na swe było nie było zdolne i rezolutne pociechy. Punktem kulminacyjnym imprezy były zabawy pod okiem di- geja , który przy głośnej muzyce zagrzewał do zabawy dzieci, a także ich rodziców. Dalsza część zaplanowanego pikniku przeniosła się na tereny zielone wokół przedszkola. Dla maluchów, rodziców i wszystkich przybyłych gości przygotowano sporo atrakcji. Zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, zjeżdżalnie, pokazy motocykli. Dla głodnych i spragnionych działała także piknikowa kuchnia, która oferowała kiełbaski z grilla, hod-dogi, bigos, pierogi z kaszą i kapustą  albo pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej tj. przedszkolaków, rodziców i pracowników. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce. Był to wspaniały dzień pełen słońca, pogoda w tym dniu była wyśmienita, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Wiadomo już, że za rok w naszym Przedszkolu odbędzie się kolejny piknik.

Impreza ta nie mogłaby odbyć się bez zaangażowania nie tylko dyrekcji, pań nauczycielek i pracowników Przedszkola, ale przede wszystkim rodziców, którzy aktywnie włączyli się we wszystkie przygotowania.

Foto,foto..

Podziękowanie za wsparcie w organizacji Pikniku Rodzinnego

 

„Im dajesz więcej tym, większym się stajesz.
Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.
Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Antoine de Saint Exupery

 

P O D Z I Ę K O W A N I E

 Dyrektor, Rada Pedagogiczna ,Pracownicy oraz dzieci  Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej składają serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzicom, Darczyńcom i Sponsorom

PIKNIKU RODZINNEGO

za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań.

To dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą imprezę,

D Z I Ę K U J E M Y !!!!!!

 

Szczególne podziękowania należą się:

 • Burmistrzowi Lubyczy Królewskiej – Tomaszowi Leszczyńskiemu

 • Paulinie i Michałowi Hudaszkom - ,,Antex II" w Lubyczy Król.

 • Wiesławowi Gałek i spółce - ,,Instalbud"w Lubyczy Król.

•  Firmie ,,Expom" S.C. w Lubyczy Król.

• Annie i Arkadiuszowi Pawelec - Hurtownia chemiczna w Lubyczy król.

•  Bogusławowi Dytmajer i Dariuszowi Gębarowskiemu - Zakład remontowo -   

    budowlany LUB-BUD w Lubyczy Król.

• Irenie Gałek ,,Bank Spółdzielczy" w Lubyczy Król.

•  Janinie i Antoniemu Hudaszkom - ,,Antex" Hurtownia w Lubyczy Król.

•  Elizie Michniak- Parkot- Restauracja ,,Xavier" w Lubyczy Król.

•  Spółdzielnia produkcji rolnej w Żurawcach

•  Katarzynie Garbula -Stacja Paliw w Lubyczy król.

• Jerzemu Kupicz- Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska"

     w Lubyczy król.

• Krzysztofowi i Arkadiuszowi Krawczyk - ,,ABC'' w Lubyczy Król.

• Janinie Jańczuk

• Marioli i Grzegorzowi Smolira – hurtownia wędlin i mięsa ,,Kulczycki” w Bełżcu

• Firmie,, Specjał” z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim reprezentowaną przez Krzysztofa i Mariana Działa za produkty spożywcze i napoje dla dzieci

• Spółdzielni Mleczarskiej ,,Mlekovita” z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim zeprezentowaną przez Marcina Korzec za produkty mleczne dla dzieci

• Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim reprezentowanego przez Mieczysława Witkowskiego za wędlinę

• Firmie ,,Publimar” z siedzibą w Zamościu reprezentowaną przez Lucjana Staniszewskiego za produkty mięsne

• Hurtowni owocowo- warzywnej z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim reprezentowanej przez Krzysztofa Grundas za warzywa i owoce

• Przedsiębiorstwu Usługowo Handlowemu,,Ultax” z siedzibą w Zamościu za lody dla dzieci

• Firmie Eko – Clean reprezentowaną przez Krzysztofa Kukiełkę za kubeczki    jednorazowe

• Kołu Gospodyń Wiejskich ,,Lubczyk” w Lubyczy Król- Pani Bronisławie Żeleźnej i Pani Stanisławie Wołoszyn

• Radzie Rodziców  i wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację pikniku

Panu Arturowi Sawiakowi za pomoc przy nagłośnieniu

. Grupie Cyklistów,,Białe Kruki" z Tomaszowa Lubelskiego

. Di-gejowi Marciniowi Michalik

 

Przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na osoby o wielkim sercu, które chętnie pomagają innym. Gorąco dziękujemy, że wychowankowie Naszego Przedszkola mogli otrzymać bezinteresowną pomoc.

Życzymy pełni satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć oraz spełnienia marzeń.

 

Przedszkolaki w Placówce Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej

W dniu 24 maja 2017r. dzieci trzy i czteroletnie z naszego przedszkola odwiedziły Placówkę Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z funkcjonowaniem placówki oraz obowiązkami jej pracowników.

Zobaczyliśmy pomieszczenia dla osób zatrzymanych, oglądaliśmy sprzęt, którym poruszają się funkcjonariusze podczas patroli. Na koniec mieliśmy możliwość obejrzenia i ubrania się w kamizelki kuloodporne, kaski, skorzystania z lornetki i innych, niezbędnych w tej pracy, urządzeń. Dziękujemy za pokazanie na czym polega praca funkcjonariusza Straży Granicznej i za mile spędzony czas. Ta wizyta dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Foto,foto..

Przedszkolaki na przejściu granicznym w Hrebennem

Dnia 18.05.2017r. dzieci sześcioletnie pojechały z życzeniami na przejście graniczne w Hrebennem z okazji Święta Straży Granicznej. Pani dyrektor Mirosława Magdziak razem z dziećmi złożyła wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom przejścia życzenia i wręczyła kosz łakoci na ręce komendanta pana Leszka Surmacza.Dzieci korzystając z okazji zwiedziły przejście graniczne, oglądały: samochody, motory kłady. Podziwiały psy oraz ich tresurę, oglądały broń. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy, na których złożyły swoje odciski palców.

Foto,foto...

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

17 maja 2017r. dzieci pięcioletnie z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci poznały trudną pracę strażaków o której opowiedział nam pan Marek Gmoch- starszy aspirant. Zwiedziły budynek straży pożarnej, oglądały wóz strażacki i poznały jego wyposażenie. Najlepszą atrakcją było lanie wody z węża strażackiego, jazda zwyżką strażacką i oglądanie wyczynów strażaków przygotowujących się do ogólnopolskich zawodów strażackich.

Foto,foto...

Wycieczka przedszkolaków do szkółki leśnej    

Dnia 17.05.2017r. dzieci sześcioletni pojechały  na wycieczkę do szkółki leśnej w Bełżcu. Poznały tam sposoby hodowli  drzew i krzewów leśnych od nasionka do sadzonki. Przypomniały sobie nazwy drzew, zwierząt i ziół leśnych. Poznały zasady zachowania się w lesie, oraz zasady zachowania bezpieczeństwa.

Foto,foto

Zaproszenie na DZIEŃ OTWARTY

       Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi nowo przyjętymi do Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej   na "Dzień Otwarty" dnia 10 maja 2017 r. ( środa) w godz. 9.30 - 11.30.

Będą mieli państwo możliwość obejrzenia przedszkola, integracji dzieci z nauczycielkami a także porozmawiania z wychowawcami grup.

Wielkanoc w naszym przedszkolu

Dnia 11  kwietnia 2017r. dzieci  z grupy 5,,B” przybliżyły nam tradycje i zwyczaje Wielkanocne. Święta Wielkanocne obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa są dla większości Polaków najważniejszymi świętami w roku. Zaproszeni goście, przedszkolaki – wszyscy, podczas uroczystego występu dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest święcenie pokarmów przynoszonych do kościoła w kolorowych, ozdobionych koszyczkach. W wielkanocne święta, jest tradycja stara, by w drugi dzień świąt  ,,dyngusa odprawiać ”. Także podczas naszych ,,Tradycji ” w przedszkolu nie zabrakło polewania wodą, a każdy oblany przyjął to z uśmiechem. Mali artyści w pięknych strojach recytując i śpiewając przenieśli nas w radosny, świąteczny klimat. Po występie Pani Dyrektor Mirosława Magdziak złożyła zebranym świąteczne życzenia. 12 kwietnia przedstawienie wielkanocne z wielkim wzruszeniem obejrzeli rodzice.

Foto,foto..

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

Utworzono dnia 21.03.2017

 

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Z Marzanną symbolizującą odchodzącą zimę udaliśmy się nad rzekę, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę i wrzucając do rzeki prosiliśmy,aby odeszła i już nie wracała. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzach powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

Foto,foto...

Niezwykły Wieczór

W dniu 25.02.2017r. w świetlicy w Lubyczy Królewskiej odbyła się uroczystość

,,Niezwykły Wieczór" organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Lubczyk"

w Lubyczy Królewskiej. Uroczystość swoją obecnością uświetniły również

przedszkolaki: Hania Nazarowicz, Dawid Kellner, Dawid Borowicz i Jagoda Wołoszyn, które recytowały wiersze.

Foto,foto..

Spotkanie z ratownikem medycznym

     W dniu 23.02.201r. gościliśmy ratownika medycznego – pana Daniela Turczanika, który przeprowadził warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze , jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ,ile ma się lat, gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Wszyscy razem dla utrwalenia powtórzyliśmy numery alarmowe.

Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Naszemu Gościowi – panu Danielowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.    

Foto,foto...

Spotkanie z pielęgniarką

24 lutego 2017r. odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Elżbietą Bździuch .Pani Ela przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się , w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Ela wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce kolorowy bukiecik kwiatków. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę- kolorowankę. Serdecznie dziękujemy pani Eli za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Foto,foto

Piszą o nas w prasie

W ostatnim numerze Kroniki Tygodnia ukazał się artykuł Roberta Horbaczewskiego na temat naszej izby muzealnej. Zachęcamy do czytania we wersji papierowej i na stronie internetowej gazety - link

Jasełka w naszym przedszkolu

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Przedszkolaki wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Na zakończenie tak pięknej uroczystości pani dyrektor przedszkola Mirosława Magdziak podziękowała dzieciom i paniom za ładny występ oraz  życzyła jeszcze raz wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017. Dzieci natomiast zostały po raz wtóry nagrodzone gromkimi brawami,  których nie było końca. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok,  będą nam przypominały pamiątkowe wykonane zdjęcia.

22 grudnia przedstawienie jasełkowe obejrzeli młodsi koledzy i koleżanki, oraz pracownicy placówki. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Dzieci smakowały barszczyk, rybę  i inne smakołyki. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze,wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Zdjęcia z jasełek

Warsztaty dla dzieci

7 lutego w przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci pięcioletnich , które przeprowadziły panie: psycholog i pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim. Panie przeprowadziły zajęcia ,,Potrafię się ładnie zachować w przedszkolu" na temat kształtowania umiejętności prospołecznych małego dziecka, rozwijające kompetencje społeczne, m.in. dotyczące radzenia sobie ze złością, agresją, tolerancją wobec dzieci niepełnosprawnych. W czasie warsztatów nie zabrakło również ćwiczeń usprawniających sprawność grafomotoryczną.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moje małe zoo".

Dnia 15.12.2016r. Magdalena Tymbel z grupy sześciolatków otrzymała wyróżnienie  w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.,,Moje małe zoo" organizowanym przez Zoo  w Zamościu.
Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy dalszych sukcesów.

Foto,foto..

Koncert kolęd.

Dnia 13 grudnia, w przedszkolu odbył się KONCERT KOLĘD w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim.

Wspólne śpiewanie i granie kolęd sprawiło wiele radości. Wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Foto,foto...

Odwiedził nas cyrk

W środę 7 grudnia zawitali do naszego przedszkola artyści cyrkowi. Zaprezentowali program artystyczny zawierający elementy żonglerki, akrobacji, a także sztuki iluzji. Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. W przedstawieniu pojawił się królik, który chętnie dał się głaskać dzieciom. Przerwy między występami należały do klauna w kolorowym stroju, który zabawiał dzieci tak, że niektóre ze śmiechu chwytały się za brzuszki. Przedszkolaki nie tylko były widzami, ale także próbowały swych talentów cyrkowych czynnie włączając się do zabaw z artystami. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Zaobserwowane popisy cyrkowe, takie jak żonglowanie piłeczkami  czy kręcenie hula hop, dzieci wykorzystały w późniejszych zabawach dowolnych. Niektóre z nich po zakończonym przedstawieniu  planowały  nawet swoją przyszłość na arenie cyrkowej.

Foto,foto...

Święto Niepodległości 2016

W naszym przedszkolu w dniu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji pięciolatki przygotowały program artystyczny,  aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do  dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi  brawami wspaniałej publiczności. 11 listopada dzieci wystąpiły z programem artystycznym w Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej, 16 listopada na strażnicy Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, i 24 listopada na Przejściu Granicznym w Hrebennem.

Foto,foto..

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

15 listopada był szczególnym dniem zwłaszcza dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola pierwszy rok. Tego właśnie dnia odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.  Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.  Następnie dzieci złożyły ślubowanie i obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom.  Następnie pani dyrektor Mirosława Magdziak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał rożek słodkości , oraz odznakę Dzielnego Przedszkolaka. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć:  Mamo, tato! Jestem przedszkolakiem!

Foto,foto...

Dzień bez papierosa

17 listopada obchodzony jest w Polsce,,ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA". Realizując program antynikotynowy,,Czyste powietrze wokół nas"
promujący zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia namawiamy rodziców naszych przedszkolaków aby wytrwali w tym dniu bez papierosa.

Andrzejki

23 XI w Przedszkolu upłynął pod znakiem andrzejkowej zabawy. Już po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych bawiły się i tańczyły w rytm nowych przebojów. Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców przygotowali cudowne i pomysłowe stroje inspirowane ich  ulubionymi, bajkowymi postaciami. Nie zabrakło  czerwonego kapturka, pszczółki  Mai, Królewny Śnieżki czy bardziej współczesnych Batmana i Spidermana. W przerwie tanecznej dzieci zasiadły do poczęstunku zorganizowanego przez rodziców.

Foto,foto...

Mikołajki

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.Wszystkie dzieci z rąk Św. Mikołaja otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując,że czekając na niego będą bardzo grzeczne !

W krainie wierszy zimowych

Dnia 2.12. 2016r. odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Recytatorski „W krainie wierszy zimowych”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją i popularyzowanie jej wśród najmłodszych oraz przełamywanie lęków podczas prezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Laureatem konkursu został Dawid Borowicz z grupy sześciolatków. 8.12 .2016r.Dawid wziął udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejską Bibliotekę  Publiczną w Tomaszowie Lubelskim , gdzie otrzymał I miejsce.

Foto,foto.

Pokazy karate

29 listopada dzieci sześcioletnie uczestniczyły w pokazać karate w miejscowym Zespole Szkół podczas, którego wyłonione zostały osoby do konkursu gimnastycznego
z elementami karate. Najlepszą gimnastyczką okazała się Marysia Lewko, która wywalczyła I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Foto.foto..

Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. ,,Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2016r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z Misiem Uszatkiem .Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, oglądanie bajki o Misiu Uszatku, misiowe tańce, oraz słodycze i upominki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Foto,foto...

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny