Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O instytucji

 

         

Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej zlokalizowane jest przy ul. Parkowej 1. Jest to nowoczesny, piętrowy obiekt. Posiada przestronne, jasne sale zajęć z węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, magazynem leżaków, doskonale wyposażone we wszystkie potrzebne pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zabaw, bogato wyposażony kącik regionalny, sprzęt audiowizualny i komputerowy, meble dostosowane do wieku dzieci. Przedszkole posiada salę rekreacyjną do zabaw, ćwiczeń i występów dzieci. Dzieci mogą się bezpiecznie bawić i spokojnie bawić  w przestronnym ogrodzie przedszkolnym w otoczeniu zieleni. Przedszkolna kuchnia przygotowuje smaczne, urozmaicone i zdrowe posiłki. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, zespół specjalistów do zajęć dodatkowych, oraz oddany dzieciom personel administracyjno- obsługowy. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki.

Wizja naszego przedszkola

Nasze przedszkole jest przedszkolem regionalnym.

  • Kultywuje tradycje regionalne, tworzy więź emocjonalną z rodziną, społecznością lokalną i regionem,
  • jest otwarte na potrzeby dziecka, rodziców i środowiska,
  • jest aktywną częścią naszego środowiska podtrzymującą jego tradycje,
  • rozwija zamiłowanie dzieci do kultury naszego regionu i angażuje je do jej kultywowania,
  • posiada własne tradycje, co podkreśla odrębność i specyfikę placówki,
  • posiada swoje logo, kronikę oraz kalendarz imprez i wydarzeń o charakterze regionalnym organizowanych we współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym, które na stałe wpisały się w działalność naszej placówki

Nasza misja

Jesteśmy  po to, aby stworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne, zapewniające wspomaganie oraz ukierunkowanie rozwoju dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Chcemy wyrównywać, kompensować braki i opóźnienia rozwoju. Skutecznie przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki na dalszych etapach edukacyjnych. W naszym przedszkolu dziecko jest zauważone, docenione, a jego zdanie wysłuchane i zaakceptowane. Poprzez zabawę, nawiązanie do tradycji regionalnej i poprzez współczesne tendencje w pedagogice przedszkolnej. Twoje dziecko zdobędzie umiejętność rozwiązywania problemów, nawiązywania kontaktów, pokonywania trudności i niepowodzeń.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny