Zajęcia z pedagogiem specjalnym

Godziny pracy pedagoga specjalnego, pani Angeliki Matysik:

środa 7:30-9:30

czwartek 7:30-9:30

piątek 7:30-9:30

W przedszkolu prowadzone są zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, które prowadzi pani Angelika.
Głównym celem tych zajęć jest pomoc dziecku w przezwyciężaniu trudności, umożliwienie mu prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, wspieranie jego wszechstronnego rozwoju oraz wyrównywania szans edukacyjnych. Zajęcia są ukierunkowane na usprawnienie funkcji zaburzonych (korekcja) oraz na wspomaganie funkcji dobrze rozwijających się (kompensacja), które mogą być wsparciem dla funkcji zaburzonych lub w razie potrzeby je zastąpić.
Dzieci podczas zajęć uczestniczą w rozmaitych zabawach, które wspomagają rozwój ruchowy, sprawność motoryczną. Różne ćwiczenia rozwijają umiejętności grafomotoryczne, elastyczność i precyzję ruchów dłoni i palców, kształtują płynność i dokładność ruchów. Prowadzonych jest również szereg ćwiczeń, które służą korekcji zaburzeń funkcji poznawczych. Dzieci doskonalą pamięć, spostrzegawczość, wyobraźnię. Poszerzają swoje słownictwo, rozwijają umiejętność poprawnych i wyrazistych wypowiedzi. Usprawniają koordynację wzrokowo – ruchową, percepcję słuchową oraz kształtują pojęcia i umiejętności matematyczne. Poprzez właściwe dobieranie metody i formy pracy dzieci uczą się wytrwałości, systematyczności, są chętne i zmotywowane do pokonywania wszelkich trudności związanych z nauką. Kształtują umiejętności współdziałania w grupie, nawiązują pozytywne relacje z rówieśnikami.
Wszystkie te działania mają na celu wyrównanie szans edukacyjnych i pomoc w osiągnięciu dojrzałości szkolnej.

Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne prowadzone są w dniach:

środa 8:15-9:00

czwartek 8:40-9:00