Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Utworzono dnia 31.08.2022

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023.

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA

PRZYPROWADZANIE DZIECI od 6:30 do 9.00

Przypominamy, że reżim covidowy nadal obowiązuje.

Rodzice dzieci trzyletnich po wprowadzeniu dziecka do przedszkola, przebraniu w szatni proszeni są o wprowadzenie dziecka do sali na górze oraz opuszczenie przedszkola aby zapobiec gromadzeniu się w wąskich przestrzeniach wspólnych.

ODBIÓR DZIECI odbywa się zgodnie z zapisami dziecka ( dzieci najmłodsze można odbierać wcześniej w pierwszym tygodniu września np. po obiedzie ok. 12.30, stopniowo wydłużając pobyt w przedszkolu).

Rady dla rodziców w pierwszych dniach września

• Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić. Największe nasilenie płaczu jest zawsze w dniu drugim i trzecim. Pierwszego dnia większość dzieci nie płacze - zwycięża ciekawość przedszkola.
  • Nie obiecuj: Jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz (to forma przekupywania). Gdy przyjdziesz po dziecko, możesz dać mu mały prezencik. Możesz wtedy powiedzieć: Witaj, myślałam/-em o tobie. Popatrz, mam coś dla ciebie.
  • Kontroluj to, co mówisz. Zamiast: Już możemy wracać do domu, powiedz: Teraz możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co się wydarzyło w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres.
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, może warto, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata.
  • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze UŚMIECHEM!

Rodzicom przypominamy, że do przedszkola mogą uczęszczać TYLKO dzieci zdrowe!!!

Grudzień 2022

Licznik odwiedzin: